burada burada

22 Şubat 2011 Salı

Sanat Yatırımları / Art Investments

Kurumsal marka çalışmalrında markanın gücünü pazarda sağlamak için çeşitli çalışmalar yapılır. Önce markanın tasarımı ve tescili ile bağlar işler, sonra pazardaki yerini güçlendirmek için kartvizit, internet sayfası, broşür gibi şirket içi gelişmelerle birlikte ürün veya hizmetin değerini artırma çalışmaları devam eder. Bu süreçte hedef kitleyle çeşitli yollarla iletişim kurar.

İşte markaların bilinirliklerini arttırmak için yaptıkları çalışmalar arasında yukarıda bahsi geçen çizgialtı reklamcılık denilen çalışmalar tamamlanınca, çizgüüstü reklam çalışmaları denilen televizyon reklamcılığı ve medya çalışmaları başlar.


Sanata yapılan yatırım, markanın prestiji içindir ve uzun vadede tahmin edilenden çok daha fazla kazanç sağlar. Sinema filmlerine reklam veren markalar oyuncularla birlikte aynı sahnede olma şansıyla birlikte, ölümsüz bir mecrada yayına girerler.

"İnsan fani, marka baki" diyen AURTY'nin kurucu ve yöneticisi Aynur Üsküp, Ha 1 Eksik, Ha 1 Fazla sanatçı / oyuncu imza günleri  yaparak Türkiye'de bir ilke imza attı. 

Projeye destek verenler arasında bulunan, Türkiye'nin ünlü oyuncuları Ali Sürmeli, Selen Seyven ve Ayhan Eroğlu ile yanlarında duran özel baskı çözümleriye 45 yıllık çınar Netcopy Center marka iletişim sorumluları da aynı fikirde.


Bu nedenle tüm sinema yapımcılarına destek amacıyla hizmetlerini özel fiyatlarla sunan Netcopy Center, Eylül 2011'de vizyona girecek Evre Türkel yönetmenliğinde bir aşk filmi olan Bul Beni için çeşitli baskı desteğine devam etmektedir.

Sanatın sunumunda profesyonel işbirlikleri yapılması gerektiğini vurgulama ve bunu film vizyona girmeden sergileme amacıyla Gizlireklam tarafından tasarlanan GizlireklamİSA (istersen satıl al) sanata yapılan desteğe değer verilmesi gerektiğini vurgulamak için kurulmuştur.

Gizlireklam fesli projenin özel yüzü oyuncu Ayhan Eroğlu resmi internet sayfasının 01.03.2011 tarihinde yapılacak açılışı ile GizlireklamİSA televizyonın kumandasını bilgisayar faresi (mouse) olarak kullanacağımız gelecek günlerin başlangıcını dijital yolla, internet aracılığıyla sunuyor.

Pasaj.com/gizlireklam hesabında olduğu gibi. Tıkla, gör!
tıkla, gör!


İyi izlemeler,
ve istediğinizi satın almanız dileğiyle...
AURTY